18.-20.05.2012.

15th ANNIVERSARY : May 18 - 20, 2012

Present at the celebration were: Cristine Peer, SI Europe's first deputy president, members of SI clubs from Denmark, St. Peterburg, Maribor, Ptuj and members of SI Zagreb Centar.

Od 18. do 20. svibnja  2012. naš Klub proslavio je 15. obljetnicu postojanja. Proslava je uveličana dolaskom predstavnica 6 Klubova iz Europe i predstavnicom SI/E Federacije. U organizacijskom odboru proslave bile su Jasminka Butorac, Branka Zovko Cihlar, Ružica Kovačević, Marina Šegvić, Jasna Vernić, Perica Peko Lučić, Danijela Petrić, Mia Pervan, Ana Marija Bešker, Branka Medved Rogina, Ana Marija Bešker.

Svečani dio proslave_Klub sveučilišnih nastavnika:Svečana večera:
Stručna ekskurzija:


Program proslave:
18. svibnja:
Osim uvodnih govora Predjednice kluba  Jasminke Butorac i Prve  dopredsjednice SI Europe  Cristine Peer, ceremonije svijeća i čestitki članica soroptimističkih klubova,  gostima je prikazana  PP prezentacija o dosadašnjem radu kluba.

Proslavi su osim članica Kluba  nazočile:

Cristine Peer, prva dopredsjednica SI Europe
Inge Claudius Hansen, iz SI kluba Glostrup, Danska
Zinaida Soloviova i Natalija Grinchiy iz SI kluba St.Petersburg, Rusija
Janja Postružnik, Dita Kostelić, Marija Ferenčak i Ivana Prosen iz SI kluba Maribor, Slovenija
Danica Starkl, Srečka Mileta i Tanja Turčič iz SI kluba Ptuj Slovenija
Višnja Bedenko, Mira Hercigonja Szekeres, Mira Trgojević i Božana Milat iz SI kluba Zagreb Centar


Svečani dio je završio koncertom mladog violiniste Martina Krpana.
Program koncerta:
J.S.Bach-1. Sonata u G molu /Adagio/Presto
N. Paganini – Capriccio br. 9/Capriccio  br.20

Na svečanoj večeri u Trattoriji al Pittor  naša članica Miroslava Margetić  poklonila je svoje prekrasne šalove i kape gošćama.
19. svibnja organizirana je stručna ekskurzija u Varaždin i Lepoglavu. Program je obuhvatio razgled  varaždinskog  feudalne utvrde -Starog grada, razgled povijesne jezgre grada i varaždinske katedrale,  i posjet „Anđelinjaku“ muzeju  anđela čiji je tvorac slikar Željko Prstec . U Lepoglavi smo  razgledali jednu od najljepših baroknih crkava u Hrvatskoj i posjećena  je  Zadruga lepoglavske čipke.

 Aktivne članice Kluba 2012.

Ana Marija Bešker
Jasminka Butorac

Branka Zovko Cihlar
Vjera Balen Heidl
Ružica Kovačević
Miroslava Margetić
Seadeta Midžić
Vesna Kincl Murtić
Perica Peko Lucić
Mia Pervan
Danijela Petrić
Mirjana Rakić
Krešimira Rendulić
Branka Medved Rogina
Andrijana Pjajčik Subotić
Marina Šegvić
Jasna Vernić
Snježana Žuglić

Prijateljice Kluba
Marta Mrak
Anđa Raič