POVELJE PRIJATELJSTVA

18.11.2000. potpisale smo Povelju o prijateljstvu s SI klubom iz Würzburga/Njemačka. Povelju su potpisale naša predsjednica Branka Zovko Cihlar i predsjednica Si kluba iz Würzburga Ines Freifrau fon Gutteberg.

19.03.2009. potpisale smo Povelju o prijateljstvu s SI klubom Guilford/Velika Britanija.U ime našeg Kluba povelju je potpisala Branka Zovko Cihlar. Susret je potakla naša bivša članica Marta Mrak , članica kluba u Guilfordu.

Do 2010. godine naš je Klub potpisanu Povelju o proijateljstvu sa soroptimističkim klubom iz Mainza/Njemačka. Od 2010. Klub Mainz surađuje s Klubom Zagreb Centar.

26.02.2010. potpisale smo Povelju o prijateljstvu s SI klubom Plovdiv/Bugarska. Povelju su potpisale Predsjednica našeg kluba Vedrana Petrovečki i Predsjednica kluba iz Plovdiva Dykiana Vicheva.

POJEDINAČNE AKCIJE

2001. prevele smo strip PAZI MINA –KUJDES MINA i poklonile SI klubu Priština

2002.-2003. godine: Zvjezdani Dičko, učenici osnovne škole iz sela Medari kraj Dragalića, čiji je otac poginuo u ratu , oboljeloj od celijakije donirana je jednokratna pomoć, poklon SI Kluba iz Ålesunda,

2002.-2003. godine: Jeleni Umičević iz Siska, učenici čiji su roditelji smrtno stradali od mina dodijeljena jednokratna donacija, poklon SI Kluba Stafford .

2004
. Nikolini Peterlik iz sela Gorice kraj Dragalića, studentici teologije SI Klub iz Mainza donirao joj je jednokratnu pomoć za učenje njemačkoig jezika,

2004.
Dariji Komendanović
iz Aljmaša, učenici Škole za medicinske sestred odijeljena je i jednokratna pomoć, poklon SI Kluba iz Ålesunda, Norveškakao i stažiranje u Gradskoj općoj bolnici u Ålesundu,

2005. 5 članica SI kluba Zagreb posjetilo je SI Club u Copehhagenu: Branka Zovko Cihlar,Višnja Bedenko, Bojana Zeljko Lipovščak, Ružica Kovačević, Lasta Pavić Orešković susrele su se sa sestrama iz jednog od najstarijih soroptimističkih klubova u Danskoj. Najupečatljiviji dio posjeta je bio susret s članicom danskog parlamenta (Folketingeta) zaduženom za pitanja ravnopravnosti žena. Posjet je organizirala hrvatska veleposlanica u Copenhagenu, Ana Marija Bešker.

2006. SI  Klub Glostrup donira četvera invalidska kolica Caritasovom domu za stare i nemoćne u Vrbovcu. Kolica je dopremila članica Kluba iz Glostrupa/Nizozemska Birgit Mortensen . Ana Marija Bešker je posredovala u ovoj akciji.

Od 11.-14.05.2006. 9 članica Soroptimis International Købehavn (Marianne Barner, Johanne Sørensen , Jeanne Nordfjeld , Birte Damsgaard Hansen, Tove Eriksson , Marianne Juel Nielsen, Irmgard Munkner , Anne Højbjerre Andersen, Anna Marie Hvidt) posjetilo je naš Klub. Bio je to uzvratni posjet nakon našeg boravka u Danskoj. Organiziran im je bogat program (stručno voodstvo po Zagrebu, posjet Hrvatskoj radioteleviziji, posjet Hrvatskom Saboru gdje isu ih primili Voditeljica Hrvatsko-danske međuparlamentarne skupine prijateljstva Hrvatskoga sabora mr. sc. Alenka Košiša Čičin-Šain i član skupine dr. sc. Tonči Tadić, večera kod predsjednice SI Kluba Zagreb, ekskurzija u Istru/Opatija i Hum).
Program su vodile članice Kluba: Branka Zovko Cihlar, Mia Pervan, Lasta Pavić Orešković, Jasminka Butorac, Ružica Kovačević, Vesna Kincl Murtić, Višnja Bedenko, Bojana Zeljko Lipovščak

Program posjetaRazgled gradaPosjet Hrvatskoj radioteleviziji


Posjet Hrvatskom saboru


Večera kod Predsjednice SI kluba Zagreb


Izlet po Istri

2006: Zlata Mück iz Zagreba. U suradnji s SI Unijom Norveške osiguran joj je boravak u Norveškoj tijekom ljeta.

2011. Od 13.-16. svibnja 2011. Naš je Klub posjetilo 7 članica (Ann Thomas, Elizabeth Eyre, Daphne O’Hanlon, Maria Marsh, Christine Cottrell-Smith, Sheila Gerard, Moira Hutchings) SI kluba iz Guilforda/Velika Britanija. U ime članica našem je redovitom sastanku nazočila Maria Marsh s kojom smo dogovorile oblike eventualne suradnje.2012.
Posjet SI klubu iz St. Petersburga

U lipnju 2012. 3 članice našeg Kluba su posjetile sestrinski klub u St. Petersburgu. Na tom je susretu dogovorena buduča suradnja na soroptimističkom projektu pod nazivom Soroptimist Visions of Paradise - Soroptimist go for Water and Food! Projekt su predložile Marina Zakrevskaya, Zinaida Soloviova i Natalija Grinčin.