Božićni sajam na Trgu Bana Jelačića  06., 13., 20. i 27.12.2003.

CHRISTMAS CONCERT – TUBA QUARTET, PLAYED BY ZAGREB PHILCHARMONIC ORCHESTRA, PERFORMED ON THE ZAGREB BAN JELAČIĆ SQUARE, 2003

Proceds from the sale of the book Stories Defy Mines, which members of our club sold before and after the concert, were alloted for mine clearing of the school road in the village of Lički Osik.

Prihod od prodaje knjiga „PRIČOM PROTIV MINA“ koje su članice prodavale za vrijeme trajanja koncerata namijenjen je razminiranju ceste  koja vodi do škole u Ličkom Osiku.

Za realizaciju koncerta od srca zahvaljujemo: Zagrebačkoj filharmoniji i Vjesniku
Projekt su vodile članice Kluba:  Danijela Petrić, Bojana Zeljko Lipovščak,  Višnja Bedenko

U realizaciji projekta na terenu sudjelovao je i HCR  koji je za  projekt  skupljao sredstva kroz akciju Recobota "Sve se može".

 

Za vrijeme božićnog sajma na na glavvnom zagrebačkom trgu, od 05-31.12.2003. zagrečani su mogli svake subote  uživati u koncertima četiri Djeda Mraza.  Te neobične koncerte  pod  nazivom „Božić s tubom“ organizirao je naš Klub u suradnji sa Zagrebačkom filharmonijom i pod medijskim pokroviteljstvom „Vjesnika“. Koncerte su izvodili  duhači Zagrebačke filharmonije svirajući popularne melodije poput „We wish You A Merry Christmas“, Mozartovu „Eine kleine tuba music“, Bachovu „Bist du bei mir“, Händelovu „The Hallelujah Chorus“, zatim „Jingle Bells“, „TheFirst Noel“ kao i domaće napjeve poput „Narodi nam se“, „U sve vrime godišta“, „Narodi nam se“..

Namjera ovih koncerata je razveseliti i zabaviti prolaznike, ali i prikupiti dragocjena sredstva za razminiranju ulice U Ličkom Osiku kojom djeca idu u školu. Naime, uz koncerte je organizirana i  prodaja knige „Pričom protiv mina“ koju je  izdao naš Klub  u suradnji s Medicinskom nakladom i uz sudjelovanje petnaest autora: Ljerke Anić, Ludwiga Bauer, Tita Bilopavlovića, Lidije Dujić, Damira Goršete , Maje Gluščević, Željke Horvat Vukelja, Hrvoja Kovačevića, Zlatka Krilića, Matka Marušića, Nade Mihoković-Kumrić, Sunčane Škrinjarić i Sanje Pilić. Knjiga je ilustrirana protiminskim stripom Stjepana (Štefa) Bartolića koji je tijekom jedne školske godine izlazio u dječjem časopisu „Frka“. Neprodane knjige biti će podijeljene osnovnim školama u minski zagađenim županijama.